Akce

Masox: Porovnání verzí

Z WikiFood Recepty

Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
 
Řádek 1: Řádek 1:
Vývarem či bujónem se dnes označuje i kuchyňský polotovar v pevné ('''Masox''') či tekuté formě, jenž se skládá z bílkovin rostlinného nebo živočišného původu, které se zpracovávají při teplotě přes 100 °C. Při tomto procesu se všechny bílkoviny rozštěpí na aminokyseliny. Po ukončení reakce se přebytek kyseliny neutralizuje sodou. Proto obsahují polévkové bujóny značné množství soli. Pro zvýraznění chutí masa, kterého je ve výrobku minimum, se většinou používá glutamát. Tento výrobek se vhodí do vody a povaří, případně se přidají další ingredience.
Vývarem či bujónem se dnes označuje i kuchyňský polotovar v pevné ('''Masox''') či tekuté formě, jenž se skládá z bílkovin rostlinného nebo živočišného původu, které se zpracovávají při teplotě přes 100 °C. Při tomto procesu se všechny bílkoviny rozštěpí na aminokyseliny. Po ukončení reakce se přebytek kyseliny neutralizuje sodou. Proto obsahují polévkové bujóny značné množství soli. Pro zvýraznění chutí masa, kterého je ve výrobku minimum, se většinou používá [[glutamát]]. Tento výrobek se vhodí do vody a povaří, případně se přidají další ingredience.


[[Category:Omáčky a dochucovadla]]
[[Category:Omáčky a dochucovadla]]

Aktuální verze z 27. 10. 2018, 16:58

Vývarem či bujónem se dnes označuje i kuchyňský polotovar v pevné (Masox) či tekuté formě, jenž se skládá z bílkovin rostlinného nebo živočišného původu, které se zpracovávají při teplotě přes 100 °C. Při tomto procesu se všechny bílkoviny rozštěpí na aminokyseliny. Po ukončení reakce se přebytek kyseliny neutralizuje sodou. Proto obsahují polévkové bujóny značné množství soli. Pro zvýraznění chutí masa, kterého je ve výrobku minimum, se většinou používá glutamát. Tento výrobek se vhodí do vody a povaří, případně se přidají další ingredience.