Akce

Petržel: Porovnání verzí

Z WikiFood Recepty

m Editor přesunul stránku Petrželku na Petrželka
Bez shrnutí editace
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
[[Category:O surovinách]]
'''Petržel kořenová''' (''Petroselinum hortense'') se pěstuje pro bílý a křehký kořen, podobný [[pastináku]]. Ve východní a severní Evropě je velmi populární. Používá se podobně jako [[celer]] do polévek, dušených pokrmů apod. Má jemně oříškovou chuť.
 
Petrželový kořen u nás nepřichází v úvahu jako samostatně upravená [[zelenina]]. Pouze do salátů jej přidáváme jak vařený, tak syrový jemně Ustrouhaný. Nať petržele je pro nás nepostradatelným kořením i ozdobou pokrmů, a hlavně bohatým zdrojem vitamínu C, karotenu, vápníku a železa. Po celou zimu pěstujeme za okny krátké kořeny petržele v květináčích pro tuto velmi cennou nať.
 
== Související články ==
* [[Petržel listová]]
* [[Petržel kudrnka]]
 
[[Category:Kořenová zelenina]]

Aktuální verze z 12. 5. 2019, 10:17

Petržel kořenová (Petroselinum hortense) se pěstuje pro bílý a křehký kořen, podobný pastináku. Ve východní a severní Evropě je velmi populární. Používá se podobně jako celer do polévek, dušených pokrmů apod. Má jemně oříškovou chuť.

Petrželový kořen u nás nepřichází v úvahu jako samostatně upravená zelenina. Pouze do salátů jej přidáváme jak vařený, tak syrový jemně Ustrouhaný. Nať petržele je pro nás nepostradatelným kořením i ozdobou pokrmů, a hlavně bohatým zdrojem vitamínu C, karotenu, vápníku a železa. Po celou zimu pěstujeme za okny krátké kořeny petržele v květináčích pro tuto velmi cennou nať.

Související články[editovat]